Skoki spadochronowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Na obszarze całej Polski działają firmy, które zajmują się organizacją skoków tandemowych oraz szkoleń AFF, dlatego jako klient można przebierać w ofertach. Jednak przy poszukiwaniu tych najlepszych nie warto tylko kierować się jak najniższą ceną. Na co zwracać uwagę, aby skok był całkowicie udany, a emocje niezapomniane?

Teraz większość firm zajmujących się organizacją skoków spadochronowych ma własne strony internetowe. To od nich warto zacząć i sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje. Na stronach czekają cenniki, dlatego bez problemu można sprawdzić, z jakimi kosztami się liczyć. Na ogół różnice nie są spore, ale warto zwrócić uwagę na promocje – często dzięki nim można zapłacić mniej niż standardowa cena. Trzeba koniecznie sprawdzić, co składa się na cenę. Na ogół jest to wstępne przeszkolenie, następnie wyposażenie, lot samolotem, sam skok oraz certyfikat potwierdzenia skoku. W cenie nie zawiera się zwykle usługi wideofilmowania i fotografowania, jest ona płatna osobno.

Cena to jednak nie wszystko – liczy się profesjonalizm i świetne wspomnienia. Firma organizująca skok powinna mieć w tej dziedzinie doświadczenie, najlepiej wieloletnie i bazujące na kompetencjach instruktorów z odpowiednimi uprawnieniami. Wobec tego trzeba sprawdzić informacje o kadrze, które też są zwykle zawarte na stronie. Dodatkowo wyposażenie, chociaż laikowi nie powie zbyt wiele, to jedna powinno być zawsze na najwyższym poziomie.

Również warto sprawdzić informacje poza samą stroną firmy, na przykład na forach tematycznych poświęconych spadochroniarstwu. W ten sposób można dowiedzieć się również, czy firma jest rzetelna, słowna wobec swoich klientów, czy zapewnia miłą obsługę.

Podsumowując, jeżeli zamierza się skoczyć ze spadochronem w tandemie czy też rozpocząć szkolenie spadochronowe, warto wybrać jak najlepszą firmę, która będzie mogła zapewnić kompleksową obsługę. Cena może być wyższa, ale warto zapłacić dodatkowo, aby mieć gwarancję jak najlepszej zabawy i nauki!

Be Sociable, Share!