skoki-tandemoweSkoki ze spadochronem wcale nie są drogie i dodatkowo wcale nie wymagają specjalnych szkoleń. Wystarczy tylko wybrać skoki tandemowe, które teraz oferowane są przez wiele różnych firm na terenie całego kraju. Dużo z nich już nawet za 500 złotych może zapewnić wyborne przygody i to praktycznie każdemu!

 

Skoki tandemowe polegają na skokach dwóch osób – instruktora oraz uczestnika, który nie musi posiadać żadnych umiejętności i wiedzy, aby skorzystać z takiej opcji. Uczestnik i instruktor są połączeni ze sobą uprzężą i to instruktor odpowiada za kwestie bezpieczeństwa. Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co daje średnio od 30 do 60 sekund swobodnego spadania i następnie kilka minut szybowania, by podziwiać wspaniałe widoki.

 

Dodatkowo skok może być nagrywany i fotografowany, dlatego jego uczestnik będzie miał wtedy na pewno wyjątkowe wspomnienia, do których w każdym momencie będzie można powrócić. W skokach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, także dzieci. Nie jest wymagane wcześniejsze badanie lekarskie, ale przeciwwskazania dotyczą takich stanów jak ostra niewydolność oddechowa, układu krwionośnego, niestabilność kręgosłupa, epilepsja, problemy z łamliwością kości.

 

Dlatego jeżeli chce się skorzystać ze skoku tandemowego, wystarczy tylko znaleźć firmę (np. skydive.pl), która będzie mogła je zorganizować – w cenie zawarte są wszystkie usługi, w tym krótkie przeszkolenie, wyposażenie takie jak kombinezon i gogle, lot samolotem. Za zarejestrowanie wyczynu trzeba już dodatkowo zapłacić, ale warto – to pamiątka na lata!

Be Sociable, Share!